Zrzut%2520ekranu%25202020-06-21%2520o%25

 Niepubliczny Żłobek  Ząbki ul. Orla 4/55

„Małe Istotki  uczą się Świata poprzez poznawanie, naśladowanie i przebywanie między ludźmi, a wszystko po to, by ich rozwój był zawsze na pierwszym miejscu 

i w wyjątkowym miejscach z wyjątkowymi ludźmi” 

- dyr. M. Maćkowiak

Niepubliczny Żłobek Marzenia do Spełnienia  Lokalizacja: ul. Orla 4/55, 05-091 Ząbki, Mieścimy się w centrum Ząbek, zaraz przy głównym rondzie 😊

Jesteśmy małym, niedawno otwartym kameralnym żłobkiem. To placówka w której Państwa dziecko poczuje się jak w domu. Dzięki otrzymanej dotacji z Unii Europejskiej mamy bardzo niskie czesne, czyli 420,00 złotych miesięcznie z wyżywieniem. Wszystko w ramach projektu: „Nowe miejsca opieki dla dzieci do 3 roku życia szansą rozwoju zawodowego dla opiekunów”. Szczegółowych informacji odnośnie rekrutacji udziela dyrektor. 

 

Dzięki zatrudnionej kadrze w naszym żłobku staramy się robić wszystko, aby zapewnić dzieciom opiekę w warunkach bytowych zbliżonych do warunków domowych. 

 

Gwarantujemy dla dzieci właściwą opiekę pielęgnacyjną oraz edukacyjną – prowadzimy ciekawe zajęcia zabawowe z elementami edukacji, ale bierzemy zawsze pod uwagę indywidualne możliwości psychofizyczne dzieci. 

Dobieramy w taki sposób zajęcia, aby zadbać  o rozwój psychomotoryczny dziecka właściwy do wieku. 

 

W Żłobku zatrudnione są Panie, które posiadają doświadczenie w pracy z dziećmi do lat 3 oraz każda z Pań ma ukończone odpowiednie szkolenie do pracy z dziećmi. 

 

Żłobkiem kieruje Dyrektor, który jest również Dyrektorem Publicznego Przedszkola, posiadający ponad 14 letnie doświadczenie zawodowe oraz 9 letnie doświadczenie w pracy na stanowisku dyrektora. 

 

Co zapewnia Żłobek Marzenia do Spełnienia przy ul. Orlej 4/55 w Ząbkach ? 

- opiekę w godzinach: 7:00-17:00 przez sympatyczne  Panie opiekunki

- niskie czesne przez cały czas trwania umowy 420,00 zł. łącznie z wyżywieniem 

- 2 razy w tygodniu  bezpłatne zajęcia z języka angielskiego  

- 1 raz w tygodniu:  ćwiczenia buzi i języka z naszą miłą Panią Logopedą 

- 1 raz w tygodniu: bezpłatne zajęcia rytmiczne dla dzieci :) 

- 1 raz w tygodniu: gimnastykę korekcyjną  

- ciekawe atrakcje zapewnione przez Dyrektora i kadrę :) 

Tylko pamiętajcie Drodzy Rodzice i przyszli Rodzice - wszelkie formalności załatwiacie bezpośrednio w Biurze Siedziby Spółki przy ul. 11 Listopada 85

w Ząbkach. 

Budynek Publicznego Przedszkola "Marzenia do Spełnienia" .
(tel. 790 570 131, e-mail: przedszkole.mds@interia.eu). 

UWAGA:  meil: przedszkole.mds@interia.eu - jest meilem ogólnym do wszystkich placówek
W celu uzyskania odpowiedzi na dane zapytanie - proszę w treści @ skonkretyzować o jaką placówkę chodzi i w jakiej lokalizacji.  Meile "anonimowe" oraz bez podpisu - będą ignorowane. !

Kilka dobrych rad jak zaadaptować się w żłobku ?  

1. Przede wszystkim dziecko jest świetnym obserwatorem i barometrem odczuć Rodziców. To właśnie rodzice powinni pamiętać o uśmiechu na twarzy, ponieważ dziecko bardzo dokładnie obserwuje mimikę i wyczytuje dla siebie pewne informacje, które może odczytywać właśnie jako pozytywne lub negatywne na cały dzień. 

2. Pamiętajcie proszę Drodzy Rodzice, że nie należy kierować się opiniami w Internecie. Zazwyczaj proszę o zaufanie do personelu żłobka. 

Zapraszamy do spotkania z Paniami opiekunkami, bezpośrednio z Dyrektorem, który odpowie na każde, no prawie każde pytanie i pomoże rozwikłać wszelkie wątpliwości. 

3. Ważne jest, aby Państwo rozmawiali z dzieckiem i uprzedzili co je czeka, wytłumaczyli mu, że zostaje w żłobku na kilka godzin. Bardzo istotne jest, aby mówić dziecku prawdę. Na początku o ile się uda, to najlepiej skrócić czas samodzielnego pobytu dziecka do minimum. Myślę, że 2-3 godziny wystarczą. Wszystko oczywiście należy ocenić wedle uznania. Dziecko zapewne sobie poradzi, tylko potrzebuje na adaptację trochę czasu. 

4. Warto zabrać przede wszystkim dobry humor, jakąś ulubioną przytulankę/misia (pomoże to dziecku rozstać się z mamą i tatą), kapcie, piżamkę podpisaną imieniem i nazwiskiem, pampersy i ubranka na zmianę. 

 

5. Rodzice powinni cieszyć się z dzieckiem, że następnego dnia idzie do żłobka. Nie wolno obiecywać dziecku nagrody za to, że pójdzie do żłobka. Jeśli pojawiają się łzy u dziecka – to całkiem normalne, pozwolić trzeba dzieciom płakać – to czasami jedyny sposób dla małego dziecka na uwolnienie nadmiaru emocji. Przestanie płakać, kiedy poczuje się swobodnie i będzie widziało, że rodzic też rozumie taką sytuację. 😊 

Jako mądrzy Rodzice pozwólcie mu na dorastanie do tej zmiany na swój własny sposób i w jego własnym tempie. Wasze dziecko ma do tego prawo. Jeśli będziecie go wspierać, dawać mu dużo czasu w domu, bawić się i przytulać – emocje i nietypowe reakcje wkrótce wrócą do normy. Pozwólcie na dziwne, czasami niepokojące zachowania Waszego dziecka. 

Nie są one, jak często uważamy, oznaką cofania, pogorszenia jego stanu. Są znakiem rozwoju. Znakiem tego, że nasze dziecko coraz lepiej rozumie otaczający świat i odpowiada na niego w sposób, w jaki potrafi. Te reakcje miną – czasem po kilku tygodniach, czasem po dwóch miesiącach. Wasze dziecko, poradzi sobie z nową sytuacją i swoim niepokojem. Panie – ciocie w żłobku będą robić wszystko, by mu to ułatwić. Ale to Wy, jego opiekunowie, swoim spokojem, pewnością, możecie pomóc mu najbardziej.

Czasami nie warto czytać literatury specjalistycznej w tym zakresie, to Państwo jako Rodzice jesteście najważniejsi dla dziecka i sam proces zazwyczaj dzieje się spontanicznie, nie książkowo, nie regułkowo – po prostu przychodzi ten czas i dziecko jest gotowe do pełnego pójścia i korzystania z danych usług. Powodzenia 😊

Aktualizacja: 01-09-2020 r. 

Obecnie nie posiadamy wolnych miejsc do żłobka. 
W celu zapisania się na listę rezerwową prosimy o kontakt z dyrektorem drogą elektroniczną
     dyrektor@marzeniadospelnienia.eu 
   Temat: Żłobek Orla - Ząbki  


W celu wpisania na listę rezerwową niezbędne jest:

- podanie imienia i nazwiska dziecka,
-  datę urodzenia dziecka,
- dane kontaktowe do rodziców oraz
- ewentualny proponowany termin przyjęcia do żłobka. 

Lista rezerwowa aktualizowana jest co 1 miesiąc. 

Aktualizacja 22/03/2021 r. 

 

W związku ze zbliżającą  się datą końcową (31.08.2021 r.) projektu  dofinansowanego z Funduszy Europejskich pt. „Żłobek Marzenia do Spełnienia w Ząbkach - nowe miejsca opieki dla dzieci do 3 roku życia szansą rozwoju zawodowego dla opiekunów”

                         W przypadku, gdy Niepubliczny Żłobek Marzenia do Spełnienia w Ząbkach przy ul. Orlej 4/55 nie uzyska ponownie dofinansowania – koszt miesięczny czesnego, wraz z wyżywieniem będzie wynosił: 1400 zł. (słownie: tysiąc czterysta złotych 0/100)